Nuru masáž: Jak ji začlenit do svého wellness plánu

Přidáno říj 21

0 Komentáře

Nuru masáž: Jak ji začlenit do svého wellness plánu

Úvod do Nuru masáže

Nuru masáž je jedna z těch exotických věcí, které možnást znáte jen díky smyslným scénám z japonských filmů či seriálů. Ale věřte mi, je to mnohem víc. Jde o zcela unikátní typ relaxační terapie, která v sobě kombinuje výhody masáže, meditace i osobní péče. Jak ji začlenit do svého wellness plánu? To je otázka, na kterou se pokusím odpovědět v tomto článku. I když se může zdát, že je to něco, co byste mohli odkládat až na dovolenou na Balí, Nuru masáž se dá začlenit do vašeho každodenního života snadněji, než byste si možná mysleli.

Nuru masáž: Co to vlastně je?

Nejprve se zastavme u toho, co to vlastně Nuru masáž je. Doslova přeloženo z japonského, Nuru znamená "klouzavý" nebo "hladký". A to je vlastně to, co tuto masáž nejlépe vystihuje. Při Nuru masáži se totiž používá speciální gel, který činí pokožku neuvěřitelně kluzkou a hladkou. Tento gel se aplikuje na celé tělo a masér – nebo partner – pak provádí masáž tím, že svým tělem klouže po těle toho druhého.

Jak začít s Nuru masáží

Pokud chcete začít s Nuru masáží, nemusíte rovnou rezervovat letenku do Japonska. Vše, co potřebujete, je trocha přípravy, správné přísady a otevřená mysl. Nejdůležitější je gel na Nuru masáž, který můžete zakoupit online nebo v specializovaných obchodech. Dále budete potřebovat prostoru, kde se budete cítit pohodlně, a ideální je také speciální matrace, která zaručí hladký pohyb.

Nuru masáž a wellness

Nuru masáž může představovat cennou součást jakéhokoli wellness plánu. Její přínosy pro zdraví jsou rozmanité. Zvyšuje cirkulaci krve, snižuje stres a napětí a může výrazně přispět k lepšímu spánku. Ale Nuru masáž také nabízí něco navíc - těsné a intimní spojení s druhou osobou, což může být pro naše emoční a mentální zdraví nesmírně prospěšné.

Příprava na Nuru masáž

Příprava na Nuru masáž je stejně důležitá jako samotná masáž. Je to čas, kdy si můžete udělat piknik, připravit si vše potřebné a začít se těšit na příjemnou relaxaci, která následuje. Příprava může zahrnovat nákup a míchání gelu, přípravu prostoru pro masáž a možná i nějakou tu relaxační hudbu.

Naučte se Nuru masáž

Jistě, Nuru masáž může znít jako něco, co by vyžadovalo profesionální dovednosti, ale opak je pravdou. Naučit se základy Nuru masáže je celkem snadné a jednou, kdy se do toho dostanete, můžete experimentovat a vytvářet vlastní rutinu, která bude vyhovovat vám a vašim potřebám.

Osobně jsem se k Nuru masáži dostala náhodou. Bylo to před pár lety, když jsem na wellness víkendu v jednom hotelu narazila na nabídku Nuru masáže. Byla jsem zvědavá a rozhodla se to vyzkoušet. Byl to jeden z nejúžasnějších zážitků, které jsem kdy měla. Měla jsem pocit, jako bych se ukolébala v oceánu klidu, a když jsem otevřela oči, cítila jsem se jako znovuzrozená. Od té doby se snažím Nuru masáž zařadit do svého wellness plánu tak často, jak to jen jde.

Jak vidíte, Nuru masáž má mnoho výhod - od fyzických a zdravotních po emoční a duchovní. Je to skvělý způsob, jak se ponořit do svého těla a vytvořit s ním hlubší spojení, ale také cenný nástroj pro prohloubení vztahu s partnerem. Takže ať už hledáte nový způsob, jak se odreagovat po náročném dni, nebo hledáte nový způsob, jak posílit svůj partnerský vztah, Nuru masáž je skvělou volbou k zvážení.

Dej na

Napsat komentář